SEO Uzmanı

İnternet sitelerini hedeflenen anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralara çıkarmak, sitelerin daha çok ziyaretçi almasını sağlamak ve müşteri potansiyelini arttırmak amacıyla arama motoru optimizasyonu yapan, bu alanda tecrübeli kişilere seo uzmanı denir.

Seo uzmanının birçok farklı konuda yetkinlik sahibi olması gerekmektedir. Günümüzde birçok seo uzmanı sanan ama aslında bu alanda oldukça yetersiz kişiler var. Eğer işlerinizi büyütmek için bir seo danışmanı arıyorsanız aşağıdaki özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Çünkü gerçek bir seo uzmanı en azından aşağıdaki konuların tamamına hakim olmalıdır.

seo uzmanı

SEO Uzmanının Sahip Olması Gereken 10 Özellik

1) Seo uzmanı, sektördeki gelişmeleri takip etmeli ve iyi derecede İngilizce bilmelidir. Çünkü bu sektör sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Bu nedenle yeniliklere daima hazır olmalıdır. En popüler SEO blogları ve SEO araçları tamamen İngilizcedir. Bu nedenle İngilizce bilmesi bir zorunluluktur.

2)Google analytics, Google Adwords, Search Console gibi teknojiler geceleri rüyasına girmelidir. Bu uygulamalar SEO’nun temel taşıdır.

3)Ahrefs, Semrush, DeepCrawl, Moz gibi SEO işlemlerinde kullanılan dünyaca ünlü seo analiz uygulamalarını iyi derecede kullanabilmeli, bu uygulamaları kullanarak detaylı analiz yapabilmeli.

4)Rakip analizi konusunda oldukça iyi olmalıdır. Rakip sitelerin neler yaptığını detaylı şekilde raporlayarak seo hizmeti verilen sitenin yükselmesi adına strateji belirleyebilmelidir.

5)Web sitesi yapısından anlaması, çok iyi olmasa bile temel seviyenin bir tık üstü kadar html-css ve php bilmesi seo uzmanı için artı bir özelliktir. Yeri geldiğinde bu özelliklere ihtiyaç duyulur.

6)İnternet sitesi kurma, yönetme, veritabanı işlemlerini yapabilme, cpanel’i etkili şekilde kullanabilme gene bir seo uzmanının bildiğinde artı puan kazanacağı özelliklerden bazılarıdır. Zaten iyi bir seo uzmanı olan kişi bunların hepsini çok rahat yapabilmektedir.

7)Sosyal medya ağlarına hakim olmalı ve sosyal medyayı güncel olarak takip etmelidir. Etkili sosyal medya stratejileri ile sitelerin ilgi çekmesini sağlayabilmelidir.

8)İyi bir kurumsal seo uzmanı kendini sürekli olarak geliştirmelidir. Daha da önemlisi iş ahlakı bilincinde olmalıdır. Siyah şapka seo teknikleri kullanarak rakiplere saldırmak yerine her zaman beyaz şapka teknikleri uygulayarak siteleri istenilen konuma doğal bir şekilde getirmeye çalışmalıdır.

9)Gerçek bir seo uzmanı müşteri gizliliğine önem vermelidir. Müşterilerinin sitelerinin bilgilerini herkesle paylaşmamalıdır, çalışma gizliliğine sadık kalmalıdır.

10) Seo danışmanı, her şeyden önce işini severek yapmalıdır. Ödeme aldıktan sonra kayıplara karışmamalıdır Müşterileri ile sürekli olarak iletişim halinde kalıp detaylı bilgilendirmeler yapmalıdır.

SEO Çalışmalarımı Nasıl Yürütüyorum?

İnternet sitelerinizin SEO (search engine optimization) stratejisini üstlenmemi istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Sitenizi detaylı şekilde inceledikten sonra sizlere olabilecek en uygun fiyat teklifini iletiyorum. Kabul ettiğiniz taktirde hemen çalışmalara başlıyoruz.

SEO’yu bir bütün olarak gördüğüm için aceleci davranmaktansa yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi seviyorum. Bu nedenle benimle çalışmak istiyorsanız uzun süreli bir çalışma planı oluşturacağımı bilmenizi isterim. Bir kez çalışma yapıp bırakmak yerine aylık düzenli olarak danışmanlık hizmeti sağlayarak sitelerinizi istediğiniz konuma getiriyorum.

Çalışmalarımda otoriter sosyal ağları ve kaliteli blog sitelerini kullanıyorum. Bunların dışında birçok farklı kendi çalışma tekniklerim mevcut. Bunlar tamamen deneyimlerime ve otoriter kaynaklardan öğrendiğim bilgilere dayanan teknikler. Bu teknikler ile ilgili ürettiğim içeriklere SEO sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Dijital pazarlama alanındaki tecrübelerim sayesinde sitelerinizi sadece arama motoru sıralamalarında yukarı çıkarmakla kalmıyor, müşterilerinizin nasıl artacağı konusunda stratejiler belirliyorum.

Arama motoru optimizasyonu çalışmasında esas ilkeler doğallık ve sürekliliktir. Bu iki ilkeye de uyduğumuz sürece başarı kolaylıkla gelecektir.

Çalışma süresi boyunca benimle her zaman Whatsapp üzerinden iletişim kurabilir, telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. Bunların dışında haftalık ve aylık olarak düzenli rapor sunuyorum. Eğer siz de çalışmalarınız için deneyimli bir seo uzmanı ile çalışmak istiyorsanız benimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmetime Neler Dahil?

Site içi çalışmaları;

  • Hedef anahtar kelime analizinin yapılması ve tüm site içi optimizasyonlarının yapılması,
  • Google SEO kriterlerine uygun içerikler hazırlanarak siteye eklenmesi.

Site dışı çalışmaları;

  • Otoriter ve güncel tutulan sitelerden kaliteli backlinkler sağlanması,
  • Tamamı otoriter sosyal ağlardan doğal ve kalıcı paylaşımlar yapılması,
  • Özel link inşaası teknikleri sayesinde benzersiz link yapısı oluşturulması

Aynı zamanda düzenli olarak rapor gönderiyor ve sizinle sürekli iletişim halinde kalıyorum.

SEO Hizmeti Fiyatları Nasıl?

Benimle çalışacaksanız öncelikle seo hizmeti fiyatlarının cebinizi yakmayacağını bilmenizi isterim. Bütçeniz doğrultusunda bir çalışma planı belirleyeceğiz ve danışmanlık ücretleri yükselmek istediğiniz sektördeki rekabete ve sitenizin mevcut durumuna göre değişmektedir. Örneğin siteniz arama sonuçlarında hiç çıkmıyorsa çok daha fazla çalışma yapmak gerekecektir. Danışmanlık hizmetim boyunca yapılan çalışmalar aylık olarak ilerlemektedir ve anlaşmamız durumunda sonraki ay hizmetlerim devam eder.

Benimle Çalışırsanız Neler Kazanacaksınız?

Her şeyden önce sitelerinizi kendi sitelerim gibi düşünerek, emek vererek çalışıyorum. Çalışmalarımı son derece titiz yürüttüğümü bilmenizi isterim.

Benimle çalıştığınız süre boyunca çalışma saatlerim içinde benimle iletişime geçerek istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Siteleriniz için her zaman elimden geleni yapmaya hazır şekilde bekliyor olacağım.

Planlı çalışmam sonucunda siteleriniz arama motoru sıralamalarında yükselecek ve organik ziyaretçi sayınızı arttıracaksınız.

En önemlisi çalışma yapıldıktan sonra siteler düşüşe geçmeyecek, çalışmalarımın asıl amacı kalıcı başarı sağlamaktır. Bu nedenle siteleriniz ulaştığı konumdan kolay kolay düşmeyecek ve sürekli olarak kazanmaya devam edeceksiniz.

Danışmanlık hizmetim boyunca belirlediğiniz anahtar kelimelerde yükseliş garantisi veriyorum. İlk aydan sonra gözle görülür şekilde sıralamalarda yükseleceksiniz. (Bu süreç sektördeki rekabet gücüne göre kısalabilir ya da uzayabilir.)

Eğer siz de web sitenizin organik trafiğini yükseltmek ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız hemen benimle iletişime geçin.

İletişim